mereni_regulaceV oboru měření a regulace se zabýváme komplexními službami od zpracování nabídky přes montáž a uvedení do provozu, až po pravidelné servisní prohlídky.

Regulátor je rozhraním mezi člověkem a kotlem. Stará se o ideální tepelnou pohodu, o splnění každého individuálního požadavku. Venkovní teploty se v průběhu dne i topného období stále mění. Aby byla v obytných prostorách udržována rovnoměrná teplota, je třeba topný systém stále regulovat vhodnými regulátory. Prostorové nebo ekvitermní regulátory garantují komfortní a energeticky úspornou regulaci vytápění.

U nás si můžete nechat zdarma poradit, jaký typ regulace vybrat. Pomáháme svým zákazníkům (i těm budoucím) nalézt nejvhodnější způsob řešení jejich problému týkající se stávající i plánované výstavby regulace systémů. Provádíme elektroinstalace, měření a regulace pro administrativní budovy, kotelny, regulace topných systémů v bytové výstavbě, technologická zařízení atd.

Na základě Vašich požadavků a představ, jak by měla regulace pracovat, Vám doporučíme možná řešení. Lze zohlednit:

Pořizovací náklady

Je na Vás , kolik jste schopni do regulace topného systému investovat. Ne vždy koupi levné a zdánlivě jednoduché regulace ušetříte. A naopak pořízením drahé,ale pro Váš topný systém zbytečné regulace můžete zbytečně proinvestovat nemalé finance, aniž by jste se dočkali úsporného provozu.

Efektivitu a ekonomický provoz

Chcete-li,aby Váš topný systém pracoval spolehlivě , komfortně a přitom levně, je nutné zvolit tu správnou regulaci.Záleží na více okolnostech. Např.: Jaký topný systém budete vytápět. Jaká je jeho velikost, počet topných okruhů, zdali jde o radiátory, podlahové vytápění, konvektory, vzduchotechniku a jiné, nebo jejich kombinace. V jakém objektu se systém nachází. Jedná se o byt? Rodinný dům? Průmyslové objekty?

Jednoduchost obsluhy

Ne vždy je uživatel technicky nadaný. Nedá se předpokládat, že každý zvládne obsluhovat složitější ekvitermní regulátory s displejem a množstvím parametrů, kterými lze danou regulaci a topný systém „ušít“ vytápěnému objektu na míru , a tím samozřejmé snížit náklady na vytápěni na minimum. Někdo si přeje řídit tepelnou pohodu v domě jen jedním „kolečkem“. Někdo by rád věděl, jaká teplota vody mu zrovna cirkuluje pod nohama v podlaze, nebo při jaké venkovní teplotě se topný systém sám přepne na letní provoz nebo kolikrát denně plynový kotel sepne.

Regulace vytápění

Instalace termostatických ventilů (TRV) spolu s instalací speciálních armatur v páteřním rozvodu ústředního topení umožňuje jednotlivým nájemníkům regulovat teplotu v místnosti nastavením termostatické hlavice, která též udržuje zvolenou teplotu automaticky i v době nepřítomnosti nájemníka. Nabízí větší komfort užívání bytu neboť odpadá nepohodlí z přetápění nebo nedotápění místnosti a zároveň dochází k úsporám nákladů na vytápění. Průměrná úspora nákladů na vytápění se pohybuje v rozmezí 15-20%.

V případě instalace spolu s indikátory topných nákladů, které umožní rozúčtovat náklady na vytápění spravedlivě mezi jednotlivé uživatele a tyto motivují k hospodaření, jsou dosahovány úspory až 35%.

S ohledem na skutečnost, že termostatická hlavice automaticky reaguje na změny teploty v místnosti a přivírá a otvírá ventil podle potřeby nedochází k zarůstání ventilů tak jak k tomu dochází u klasických radiátorových kohoutů.
Pokud si nebudete jisti jakou regulaci zvolit a proč, neváhejte nás kdykoli kontaktovat.